ویکی‌تور

صفحه اصلی | اخبار | پیوندها | درباره ما | تماس با ما

  • ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ـ اطلاعات جامع گردشگری استان کردستان بر روی سامانه ویکی‌تور قرار گرفت
  • ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ـ اطلاعات جامع گردشگری استان یزد بر روی سامانه ویکی‌تور قرار گرفت
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ـ اطلاعات جامع گردشگری استان خراسان شمالی بر روی سامانه ویکی‌تور قرار گرفت
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ـ اطلاعات جامع گردشگری استان خوزستان بر روی سامانه ویکی‌تور قرار گرفت
  • بزودی در ویکی‌تور: معرفی اطلاعات جامع گردشگری استان کردستان
  • بزودی در ویکی‌تور: معرفی اطلاعات جامع گردشگری سایر استان‌های ایران
  • بزودی در ویکی‌تور: معرفی تورهای گل‌گشت، هتل‌ها و رستوران‌های ایران

جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ـ ۲۲:۴۹


موزه ایران درودی احداث می‌شود

سرویس خبری ویکی‌تور ـ به گزارش ایلنا مراسم کلنگ‌زنی «موزه ایران درودی» نقاش معاصر همزمان با سالروز تولد این هنرمند نقاش؛ عصر دیروز یازدهم شهریورماه در محل احداث این موزه در خیابان یوسف‌آباد بین خیابان ۶۵ و ۶۷، پشت پارک پرستو برگزار شد. این مکان فرهنگی با هزینه شخصی ایران درودی و توسط جهانگیر درویش ساخته خواهد شد.
در ابتدای این مراسم پژمان پشمچی‌زاده (معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران) گفت: امروز روز مبارکی است چراکه سالروز تولد ایران درودی متقارن شده با آغاز عملیات ساخت و ساز موزه این بانوی نقاش و ما این روز را به فال نیک می‌گیریم. او ادامه داد: امیدوارم سالیان سال ایران درودی برای عالم هنر منشاء خیر باشد و در آینده نزدیک شاهد افتتاح این موزه و درخشش آثار این هنرمند بر دیوارهای آن و همچنین استمرار هنر دراین مکان باشیم.
در ادامه مسعود رجبی‌معمار (مدیرعامل خانه هنرمندان ایران) با بیان اینکه برای همه جای خوشبختی است که در سالروز تولد ایران درودی در این مکان گردهم آمده‌ایم تا بزرگترین آرزوی او را تحقق بخشیم،‌ گفت: در این مدت که پیگیر مسائل مربوط به موزه بودم بیشتر با شخصیت ایران درودی آشنا شدم و هرچه در این بانوی هنرمند دیدم نور، گل، انرژی، روشنایی،‌ شادی و امید بود. او با بیان اینکه ایران درودی و آثارش انرژی مثبت به اطرافیان می‌دهند،‌ اظهار کرد: باتوجه به اینکه خانم درودی قصد داشتند بیشتر آثارشان را برای ملت ایران باقی بماند و فضاهای موجود در تهران به نظر می‌رسید ویژگی‌های مناسب را نداشته باشند، تصمیم براین شد تا با احداث یک مکان اختصاصی، این هنرمند بتوانند آثارشان را همانطور که می‌خواهند برای مردم ایران باقی بگذارند.
در ادامه این مراسم ایران درودی هنرمند معاصر با بیان اینکه با این کلمه بزرگ شدم «چو ایران نباشد تن من مباد» اظهار کرد: پدرم از کودکی به من آموخت هویتم به عنوان ایرانی مهمترین مسئله است و تا ابد باید این هویت را حفظ کنم. او من را ایران نامید و به من گفت معنای این نام آزادی و آزادگی است. او ادامه داد: تا لحظه‌ای که زنده‌ام با عشق به ایران و مردمان این سرزمین قلم خواهم زد و ثابت خواهم کرد که به عنوان یک زن ایرانی اگر مادر نشدم، مادر تمام ملت ایران هستم. این موزه مرکز فرهنگی ایران می‌شود و نسل آینده با هنر ایران و جهان در این مکان آشنا خواهد شد. در پایان مراسم نیز کلنگ این موزه توسط ایران درودی و مجید رجبی معماری زده شد و پس از آن نیز مراسمی به مناسبت تولد ایران درودی در خانه هنرمندان ایران برگزار گردید.
بنیاد موزه ایران درودی مرکز فرهنگی چند منظوره خواهد بود که در آن علاوه بر نمایش آثار نقاشی این هنرمند فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری دیگری نیز انجام خواهد شد. در این موزه ۱۹۵ تابلوی نقاشی که همگی از سوی سازمان میراث فرهنگی ثبت ملی شده‌اند به نمایش گذاشته می‌شود. تمامی این آثار جز چند کار اخیر این هنرمند که از پاریس به ایران منتقل شده است در نمایشگاه‌های مختلفی به نمایش گذاشته شده‌اند.