ویکی‌تور

صفحه اصلی | اخبار | پیوندها | درباره ما | تماس با ما

  • ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ـ اطلاعات جامع گردشگری استان کردستان بر روی سامانه ویکی‌تور قرار گرفت
  • ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ـ اطلاعات جامع گردشگری استان یزد بر روی سامانه ویکی‌تور قرار گرفت
  • ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ـ اطلاعات جامع گردشگری استان خراسان شمالی بر روی سامانه ویکی‌تور قرار گرفت
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ـ اطلاعات جامع گردشگری استان خوزستان بر روی سامانه ویکی‌تور قرار گرفت
  • بزودی در ویکی‌تور: معرفی اطلاعات جامع گردشگری استان کردستان
  • بزودی در ویکی‌تور: معرفی اطلاعات جامع گردشگری سایر استان‌های ایران
  • بزودی در ویکی‌تور: معرفی تورهای گل‌گشت، هتل‌ها و رستوران‌های ایران

دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵ ـ ۲۱:۳۳


تخفیف ۵۰ درصدی هتل‌ها در روز جهانی جهانگردی

سرویس خبری ویکی‌تور ـ معاون گردشگری کشور از تخفیف ۳۰ تا ۵۰ درصدی هتل‌ها به مناسبت روز جهانی جهانگردی خبر داد.
مرتضی رحمانی‌موحد
در گفتگو با ایسنا، اعلام داشت: همزمان با روز جهانی جهانگردی (۶ مهرماه) بازدید از تمام موزه‌های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رایگان و اقامت دو شب متصل به این روز در هتل‌های کشور، مشمول ۳۰ تا ۵۰ درصد تخفیف است. او همچنین درباره‌ی برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای گرامیداشت این روز اظهار کرد: گرامیداشت این مناسبت در سطح ملی یک روزه خواهد بود که با حضور مقامات عالی‌رتبه کشور، برترین‌های صنعت گردشگری در همان روز تقدیر می‌شوند، در استان‌ها اما برای چند روز برگزاری جشن‌ها، نمایشگاه‌ها و گردهمایی‌ها ادامه خواهد داشت تا بستر توجه و حس انگیزشی در میان همه ایجاد شود.
وی در ادامه گفت: خصوصیات برنامه‌های گردشگری امسال به سمت تشویق فعالان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان گردشگری است و برترین‌های روز جهانی امسال نیز در یک رقابت سالم و براساس شاخص‌های از قبل تعیین شده، انتخاب شده‌اند. به همین منظور ۳۵ عنوان در نظر گرفته شده که میزان مشارکت در فعالیت‌های گردشگری، کم‌ترین آسیب‌ها و شکایت‌ها و بیشترین اثرگذاری‌ها از جمله‌ معیارهای انتخاب برترین‌های این بخش بوده است. رحمانی‌موحد افزود: می‌خواهیم سنت شایسته تقدیر از برترین‌ها و زحمت‌کشان صنعت گردشگری در این روز جاری شود. وی در ادامه درباره‌ مشارکت دادن مردم در گرامیداشت روز جهانی جهانگردی بیان کرد: گردشگری درحال قرار گرفتن در سفره‌های خانواده‌های ایرانی است، برای همین باید از الگوها، مقررات و رفتارها به درستی پیروی کرد تا این حرکت در کشور اثرگذار و پویا باشد. این همان نگاه راهبردی دولت است. او معتقد است، روز جهانی جهانگردی فرصت دوباره اندیشیدن و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری است.
رحمانی‌موحد همچنین گردشگری را رقابتی‌ترین صنعت ایران با دنیا دانست و گفت: ما منابع، سرمایه‌های انسانی، زیرساخت‌ها و جاذبه‌های خوبی داریم و از نگاه یکپارچه در سطح مقامات ارشد کشور و امنیت بهره‌مندیم. این ظرفیت‌ها در کشور صنعت گردشگری را رقابتی‌ترین کرده است. وی ابراز امیدواری کرد که روز جهانی جهانگردی امسال، فرصتی برای ارتقاء توجه‌ها، تمرکز فعالیت‌ها، حمایت‌های گسترده‌تر و طلیعه یک گام بلند گردشگری برای سال آتی باشد و افزود: امیدواریم شاهد ارتقاء آداب سفر، فرهنگ‌سازی، رفتار مسؤولانه‌تر و زیرساخت‌های بهتر و سفر به مناطق کمتر شناخته شده باشیم.